Continental na Slovensku

Spoločnosť Continental má na Slovensku zastúpenie od roku 2007, kedy odkúpila podiel 51% slovenskej spoločnosti Matador. O rok na to sa podiel Continentalu zvýšil na 61% a v roku 2009 prevzal Continental nad Matadorom plnú kontrolu, teda celý 100%-ný majetkový podiel. Vznikla tak spoločnosť Continental Matador, ktorá je úspešným výrobcom a vývozcom pneumatík.

Čo vyrába slovenský Continental?

Spoločnosť Continental Matador Rubber s.r.o. so sídlom, výskumným centrom a tiež výrobnou halou v Púchove, sa venuje výrobe pneumatík, ale i dopravných pásov pre gumárenský priemysel. Vyrábané sú tu tieto typy pneumatík:

  • Pneumatiky pre osobné automobily. Bezpečné a kvalitné pneumatiky pre osobné automobily na zimnú, ale i letnú sezónu. Pneumatiky Continental s nízkym valivým odporom sú charakteristické optimálnym rozložením tlaku, čo zabraňuje prešmykovaniu na suchej, ale najmä na mokrej vozovke.
  • Ľahké nákladné pneumatiky. Sú vysoko spoľahlivé za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Tieto pneumatiky sú určené na rýchlu prepravu ľahkých nákladov.
  • Nákladné pneumatiky. Určené pre ťahače, prívesy, či autobusy. Tieto pneumatiky sú charakteristické vysokým kilometrovým výkonom a zaťažením.
  • Pneumatiky off-road. 4×4 SUV pneumatiky, ktoré ponúkajú vyvážené jazdné vlastnosti na rôznych povrchoch od asfaltu, cez prašné cesty a piesok, až po bahno a ľad!


môj obrázok

 

Neprehliadnite v lete 2015

Spoločnosť Continental sk prichádza v sezóne 2015 s viacerými novinkami. Napríklad pneumatika ContiPremiumContact 5 pre automobily strednej triedy až luxusné autá, je charakteristická mimoriadne krátkou brzdnou dráhou a teda vysokou bezpečnosťou. Táto výnimočná pneumatika s mimoriadne nízkym valivým odporom sa stala víťazom viacerých nezávislých testov.

Podobne kvalitná, no určená pre športové vozidlá, je pneumatika ContiSportContact 5. Je perfektná i pri vyšších rýchlostiach, a to vďaka vynikajúcej priľnavosti k vozovke aj v zákrutách. Skvelé vlastnosti jej zabezpečuje nová behúňová zmes „BlackChilli“, ktorá sa prispôsobí aktuálnej jazdnej situácii. Z kvalitných pneumatík Continental vyrobených na Slovensku si jednoducho vyberie každý motorista!

 

Zdroje: continental.sk, matador.sk